Říká se, že úsměv dělá člověka. Krásné zuby jsou naší nejlepší vizitkou. Byť vám příroda nenadělila příliš bělostných zubů, nemusíte se obávat. Jejich správnou a pravidelnou péčí docílíte kýženého efektu. Stačí ústní hygiena, pravidelné návštěvy u zubaře, chytré kosmetické pomůcky a samozřejmě v neposlední řadě také perfektní zubní pasta.

Zubní kartáček

Zubní kartáček je základem celého úspěchu, měl by mít malou pracovní hlavu a hustě osázená, pevná a přitom jemná vlákna. Díky rovnému zástřihu se dostane prakticky kamkoliv. Ani mezizubní kartáček by neměl chybět ve vaší dentální výbavě. Při pravidelném používání každý den docílíte čištění i v těžko přístupných místech. Někdo dává přednost zubní niti, ta by se měla používat především ta, kde se zuby překrývají. Úkolem zubní nitě i mezizubních kartáčků je odstranit nashromážděný plak
a zbytky jídel z dutin a štěrbin.

Zubní pasta

Za žlutým odstínem zubů ale nemusí stát pouze špatné či nepravidelné čištění zubů. Velkými faktory, díky nimž jsou vaše zuby v jiném odstínu, jsou konzumace čaje, červeného vína, sójové omáčky, umělé pokrmy, kouření či časté pití kávy. Všechny „barevné“ složky ovlivňují povrchové zabarvení zubů. Pokud nechcete investovat přímo do bělení zubů, věnujte hygieně zubů náležitou a pravidelnou péči. Ke kartáčku si pořiďte také kvalitní zubní pastu. LR nabízí oblíbenou Zubní pastu Microsilver, která působí jako prevence paradontózy, odstraňuje mikroorganismy a omezuje zápach z úst. Díky hydroxyapatitu obnovuje zubní sklovinu. Navíc má příjemnou, svěží chuť. Tato antibakteriální ochrana je velmi účinná pro jazyk a čištění celých úst.

Použitá literatura:

  • MUDr. Hanzelka – lr-zdravi.cz
  • LR magazín