aneb cesta k obnově přirozené odolnosti

COLOSTRUM nebo-li mlezivo to nejlepší, co nám matka příroda dává do vínku. Obsahuje velké množství imunoglobulinů, což jsou proteiny na bázi protilátek. Ty udržují odpovídající rovnováhu celého imunitního systému člověka a chrání jej proti virům, bakteriím, choroboplodným houbám a kvasinkám.  Colostrum brzdí procesy předčasného stárnutí a ovlivňuje obnovu
a regeneraci tkání. Obsahuje koenzym Q10, který dodává energii mj. srdečnímu svalu. Colostrum se požívá např. při léčení infarktu.  Splňuje nejvyšší požadavky na kvalitu při procesu získávání a zpracování. Z prvních 12 hodin po porodu, patentovaný, vysoce ceněný a šetrný způsob výroby za studena, výhradně z ALPSKÝCH krav.

Laktoferin – patří mezi nejdůležitější antibakteriální, fungicidní a antivirové částice. V těle „střeží“ rovnováhu imunitního systému a zabraňuje autoimunitnímu onemocnění

Enzymy – jsou podstatné pro kvalitní fungování zažívacího traktu a pro dobré zažívání velké množství látek podporujících imunitní systém a vyrovnanost organismu. Tyto látky se ovlivňují v přirozené rovnováze a díky tomu na tělo působí v ideálním poměru.

Imunoglobuliny jsou komplexní bílkovinná tělíska. Fungují jako strážci, kteří hlídají celý organismus před vniknutím cizích nebezpečných látek a substancí. Rozpoznají vetřelce jako jsou viry a bakterie. 

Růstové faktory povzbuzují buňky k růstu a k diferenciaci. Regulují neustále potřebný obnovovací proces.
Růstový faktor IGF-1 je látka podobná inzulinu, díky níž mohou buňky růst a regenerovat se.
Faktory TGF-A a TGF-B podporují regeneraci svalové tkáně a rekonstrukci molekul RNA a DNA (kyseliny nesoucí genetický kód).

Imunitní regulátory řídí celkovou obranu organismu. Jsou to velmi účinné molekuly, tzn. působí i v malém množství nebo nízké koncentraci.

Aminokyseliny – Colostrum obsahuje 26 různých aminokyselin.

Colostrum obsahuje i protilátky nebezpečných bakterií Escherichia Coli, Salmonella, Streptococcus, Staphylococcus a Cryptosporidia. Pokud není náš imunitní systém dostatečně chráněn, je organismus těmito bakteriemi reálně ohrožen

Díky svému složení a svým funkcím má Colostrum velmi příznivé podpůrné účinky na lidský organismus.

Colostrum obsahuje hormony, které zabraňují depresi.

V současné době stále víc průzkumů ukazuje, jak enormní hodnotu představuje colostrum pro lidské zdraví.

Např. při   autoimunitních a alergických onemocnění (astma, revmatismus, zánětlivé střevní nemoci jako je Crohnova choroba nebo  ulcerózní  kolitida, lupenka,  atopický  ekzém  a  řada  dalších). Některé složky Colostra (kolostrinin, interferony, cytokiny) tlumí nadměrnou imunitní reakci, která je namířena proti vlastním tkáním – jedná se o imunomodulační účinek Colostra.

COLOSTRUM