1. Jemné rozprášení parfému na vnitřní stranu oblečení nebo kabelky je chytrou alternativou, jak svoji vůni zintenzivnit
  a užívat si ji po celý pracovní den. Vůně nás bude jemně a diskrétně doprovázet po celý den.
   
 2. Testování vůní bychom ve skutečnosti neměli prokládat přivoněním ke kávě. Náš čichový vjem se tím nevyčistí, ale spíše unaví. Namísto toho doporučujeme vyzkoušet maximálně čtyři různé vůně a pak nechat čichový vjem odpočinout. 
   
 3. Největším nepřítelem parfému je světlo. Zkontrolujte, zda prádelník nebo police, kam obvykle ukládáte své parfémy, nejsou vystaveny slunečnímu záření. Pokud ano, najděte pro ně lepší místo.
   
 4. Parfémy by měly být uchovávány na temném, suchém a chladném místě. Tím není koupelna, protože střídající se vlhkost a teplota mohou parfém zkazit během několika týdnů.
   
 5. Netřete místo, na které jste aplikovali parfém. Podráždíte tak pokožku a urychlíte proces odpařování parfému, čímž zkrátíte dojem prvního tónu.
   
 6. Rozdělení parfémů na dámské a pánské je relativně novým konceptem. Po staletí se dámy i muži voněli stejnou vůní.
  V arabských zemích to takto funguje dodnes!
   
 7. Chladná a suchá pokožka vůni dostatečně neudrží. Chcete-li prodloužit intenzitu vůně, pravidelně vlhčete místa, na která jste aplikovali parfém.
   
 8. Vůně grapefruitu pocitově zeštíhluje. Výzkumy prokazují, že lidé vonící po grapefruitech  (např. dámská Valencia nebo pánský Boston), se zdají okolí o několik kilogramů lehčí. Také Bruce Willis vzal ve své vůni tento aspekt v úvahu, grapefruit je jednou ze složek jeho vůně.
   
 9. Lehké vůně jarních květin Vám zdánlivě odečtou léta. Konvalinky, pivoňky, magnólie, i frézie navozují dojem mládí
   a svěžesti.Právě taková je např. dámská vůně Santorini.
   
 10. Hormonální výkyvy ovlivňují rozvíjení vůně. Může se stát, že vůně, která Vám nevoněla ve středu,
  Vám bude vonět v pátek. 
   
 11. Je běžné, že po nějaké době už vlastní parfém necítíme. Jde o přirozený proces, během kterého jsme si na tuto vůni jednoduše „zvykli“.
  V případě, že budeme používat stále stejnou vůni, po nějaké době si na ni náš nos zvykne tak, že už nebude schopen ji odhalit. U okolí je to ale jiné. Lidé kolem nás mohou naši vůni vnímat jako velmi intenzivní.

Doporučení:
Neomezujte se pouze na svůj oblíbený parfém, ale používejte různé vůně. Můžete je obměňovat v závislosti na náladě, počasí nebo příležitosti.
Více se dozvíte zde.

Vaši Marta a Jiří Maliňák, LR partneři tělem i duší

Použitá literatura:
 •        Lexikon LR produktů    
 •        wikipedie.cz
 •        Tobias Pehle & Sylvia Jonas Parfém