To nejlepší z medu aneb ALOE VERA „HONEY“

Med – tekuté přírodní zlato, které si nás odjakživa získává výraznou sladkou chutí a pronikavou vůní. Má ale mnohem více kladů. Pojďme se na ně podívat blíže:

CUKRY, BÍLKOVINY, MINERÁLY, VITAMINY

Základ medu tvoří jednoduché cukry fruktóza, glukóza a sacharóza. Pro tělo jsou velmi dobře zpracovatelné a rychle se vstřebávají do krve. Med je díky tomu jedním z nejlepších zdrojů energie a je velmi bohatý na bílkoviny, zejména hovoříme-li o medu květovém. Obsahuje i celou řadu vitaminů, a to A, C, vitaminy skupiny B – B1, B2, B6, B12, vitamin D, K, E.
Stejně tak je dobrým zdrojem minerálů: vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík, železo. 
Paletu účinných látek medu uzavírají mateří kašička, aminokyseliny, pyl a éterické oleje.

PŘÍRODNÍ ANTIBIOTIKUM

Med je známý coby jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik. Má totiž úžasnou schopnost ničit bakterie a před existencí chemických antibiotik byl nedílnou součástí každé domácí lékárničky. Konkrétně dokáže potlačit nachlazení, angínu, záněty průdušek a horních cest dýchacích i rýmu.
Mikroorganismy, které za těmito nemocemi stojí, dokáže ničit už v zárodku, čímž zabraňuje jejich rozmnožování a šíření. Zároveň účinně posiluje naši imunitu a organismus dělá přirozeně odolnějším.

TRADIČNÍ POMOCNÍK V MODERNÍ DOBĚ

Med je považován za účinnou prevenci civilizačních chorob, zejména díky schopnosti čištění organismu od usazenin a volných radikálů. Díky staleté receptuře františkánského mnicha, pátera Romana Zaga, který již ve své době hovořil o výjimečné kombinaci Aloe Vera gelu a čistého květového medu, vznikla medová ALOE VERA (Aloe Vera Honey).
O maximální účinek všech obsažených látek se postará přidaný vitamin C.
A kdy začnete s ALOE VERA HONEY VY?
Kontaktujte mě zde!
 

Použitá literatura:

  • LR magazín, news
  • wikipedie.cz